top of page

KAITI KUIV

Mondays

4:30 pm

Olen 1988. aastast praktiseeriv psühhiaater ning 1996. aastast praktiseeriv paari- ja pereterapeut.  

    Aastatel 1980 - 1986 õppisin Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas ravi erialal ning 1986 - 1987 spetsialiseerusin psühhiaatria erialale.

    Aastatel 1996 - 1998, kui avanes võimalus õppida pereteraapiat, läbisin sellealase koolituse, misjärel olen seda teraapiat järjepidevalt praktiseerinud ja end erinevates psühhoteraapia valdkondades täiendanud. Olen Eesti Pereteraapia Ühingu liige.

   Minu jaoks on oluline teadmine, et igas vanuses ja erinevate probleemide korral on võimalus saada abi ning täiendavaid teadmisi ja oskusi, et oma suhetega paremini toime tulla.

PERETERAAPIAST

  Pereteraapia on laialt levinud psühhoteraapiameetod, mis on suunatud lahendamaks süsteemselt probleeme, mis tekivad inimestel suhtes oma lähedaste ning teiste oluliste inimestega. Traditsiooniliselt on pereteraapia fookuses pereliikmete omavaheline suhtlemine ning suhete kvaliteet, perekonna erinevad arengukriisid ning nendega toimetulek. Teraapia tulemuseks võib olla näiteks perekonna toimetuleku paranemine, üksteisemõistmise suurenemine, emotsionaalse toetuse jagamine ja saamine pereliikmete poolt ning probleemilahendusoskuste paranemine. (Eesti Pereteraapia Ühing)

  Paari- ja pereteraapia annab võimaluse paremini mõista perekonna erinevaid arengukriise ja nendega teadlikumalt hakkama saada. Samuti selgemini mõtestada ja teadvustada omavahelisi suhteid. Pereteraapia aitab parandada teineteisemõistmist ja arendab emotsionaalse suhtlemise oskusi. 

   Pereteraapia on sobiv mistahes kooselu perioodil, nii lühemat- kui pikemat aega kooselanud peredele kui ka lahutusega seotud probleemide korral.  

  

Milliste probleemidega võiks pöörduda pereterapeudi vastuvõtule:

 

  • paarisuhteprobleemid (sealhulgas lahutusega seonduv)

  • laste ja teismeliste psüühilised ning käitumisega seotud probleemid

  • oma vanemlike oskuste analüüsimine ja üle vaatamine 

kehaliste kaebustega seotud probleemid:

  • unehäired

  • söögiisu muutused

  • võimetus lõõgastuda

  • pidev hirmu- ning ärevusetunne

  • raskused emotsioonidega toimetulekul

  • meeleolu kõikumised või püsivalt alanenud meeleolu

  • püsivalt negatiivne mõtteviis ning rahulolematus enda või teistega

  

 

Teraapia annab võimaluse üle vaadata oma senised tõekspidamised ja uskumused ning aitab neid mõista, mõtestada ja vajadusel muuta.

KAITI KUIV

IMG_0564 A.jpg

KAITI KUIV

​+372 5185 045

kaitikuiv@gmail.com

bottom of page